Národní pohár v karate

V Hodoníně proběhlo v sobotu 22. února 1. kolo Národního poháru v karate goju – ryu, které je nominační soutěží na MČR. Tohoto turnaje se zúčastnilo 10 borců z Klubu karate – dó Bruntál.

V kategorii kihon-ido žáků do 11 let se do finále probojovali bruntálští Denis Vodička a Nela Brázdilová. Rozhodčím se líbil více výkon Neli, která získala prémiové vítězství ze závodu v karate. V kata nejlepšího výsledku dosáhli Denis Vodička v žácích a Tereza Sikorová s Karolínou Rolandové v žákyních. Všichni shodně obsadili 5. až 6. místo. Ostatní bruntálští mladí karatisté byli vyřazeni v 1. nebo 2. kole.

Vítězství z minulého roku v kumite žáků do 35 kg obhajoval Antonín Kučera. I letos se mu povedlo probojovat se do finále. Zde porazil 1:0 Masaře s J. Hradce a opět odjel z Hodonína se zlatem. V kumite žaček bez rozdílu hmotnosti měl Bruntál čtyřnásobné zastoupení. Na „bedně“ se však umístila jen Tereza Sikorová, která v boji o bronz porazila týmovou kolegyni Adélu Matuškovou. 5. místo získala Karolína Rolandová. Nela Brázdilová byla vyřazena v 1. kole. Dalším bruntálským finále bylo kumite žáků nad 35 kg. Zde se utkali Filip Dvořák a Alex Vodička. Prvně jmenovaný byl v tomto souboji úspěšnější a zvítězil. Jelikož je Filip letos v přechodové kategorii mezi žáky a dorostenci, startoval i v kumite dorostenců do 45 kg. Zde se střetl s Rezkem z Č. Budějovic. Rezek po celý zápas vedl, v závěru se však začal vyhýbat boji, za což byl napomínán a posléze vyloučen. Filipovi tak spadlo do klína druhé vítězství na tomto turnaji.

Kumite mužů ovládli bruntálští borci. Nejdříve si v kumite mužů nad 75 kg Lubomír Vaverka se všemi svými soupeři, včetně finále, poradil před časovým limitem jasnými vítězstvími 8:0. V kumite mužů do 75 kg jej napodobil David Dvořák. I když jeho zápasy končili v řádné době a rozdíly ve skóre byly menší, i on svoji kategorii vyhrál. Oba zkušení bruntálští reprezentanti nastoupili i do královské kategorie – kumite mužů BRH a oba se i zde probojovali do finále. Očekávaný souboj však neproběhl. Vaverka z důvodů zranění z předešlých zápasů do finále nenastoupil a věnoval vítězství Dvořákovi.

Klub karate – dó Bruntál se stal se 7 zlatými, 3 stříbrnými a jednou bronzovou medailí nejúspěšnějším účastníkem turnaje. (vit).