2. kolo Národního poháru

V Hustopečích u Brna proběhlo v sobotu 15. března 2. kolo Národního poháru v karate goju – ryu. Tohoto nominačního turnaje na květnové MČR, které proběhne v Brně, se zúčastnilo 12 zástupců z Klubu karate – dó Bruntál.

V kategorii kihon-ido žáků do 11 let zopakovala své vítězství z 1. kola Nela Brázdilová, Denis Vodička skončil na čtvrtém místě.

V kata žákyň bronzovou medaili získala Tereza Sikorová. Na 5. místě se umístila Nela Brázdilová. Karolína Rolandová, Klára Dočková a Adéla Matušková byly vyřazeny v prvním kole.

V kata žáků se nejlépe umístil Filip Dvořák na 9. místě, zbývající tři mladí zástupci bruntálského karate vypadli v 1. kole.

V kata dorostenců nepřešli Ondřej Tomeček ani Filip Dvořák přes své počáteční soupeře.

V kumite žákyň bez rozdílu hmotnosti (BRH) měl Bruntál pětinásobné zastoupení. Nejlépe si vedla Tereza Sikorová, která se, především díky velké bojovnosti, probojovala do finále. Zde se utkala s Zaymlovou z Č: Budějovic. Na tuto zkušenější soupeřku už nestačila, prohrála 0:4 a odvezla si z Hustopečí stříbro. Ostatní mladé bojovnice svým soupeřkám podlehli již v zahajovacích duelech, i když některé prohry byli po velkém boji a jen velmi těsné (Matušková).

V kumite žáků do 35 kg se velmi dobrým výkonem prezentoval Antonín Kučera. Body získával především za údery čudan gjaku cuki a i on se dostal do finále. Proti ústeckému Drábkovi se sice ujal vedení, ale soupeř využil své výškové převahy a zvítězil 4:1.

Druhé zlato pro bruntálské karatisty získal v kumite žáků nad 35 kg Filip Dvořák. Do finále proletěl s výraznými rozdíly ve skóre přes všechny soupeře. I zde si suverénně poradil 4:0 s Jesenským z Hodonína. Alex Vodička obsadil 4. místo, když v zápase o bronz podlehl Výletovy z Kyjova 2:4.

Ve vyšší věkové kategorii, kumite dorostenců do 45 kg, se Dvořákovi nepovedlo navázat na předchozí úspěch. V úvodním duelu prohrál s budějovickým Shacherelem těsně 3:4. Obdobně dopadl i Ondřej Tomeček, který prohrál 0:2 s Pletkou z Č: Budějovic.

V kumite mužů do 75 kg se po dlouhé odmlce představil Šimon Chmelár. Na jeho výkonu bylo znát, že mu chybí zápasová praxe. Pro prohře v semifinále s budějovickým Laštůvkou si Šimon odvezl bronzovou medaili, když porazil Štencla z Brna 2:0.

Kumite mužů nad 75 kg a BRH ovládl Lubomír Vaverka. V obou finálových bojích se střetl s Kovářem z Kyjova a v obou utkáních jej jednoznačně porazil před časovým limitem 8:0.

Bruntálský klub se stal se 4 zlatými, 2 stříbrnými a 2 bronzovými medailemi druhým nejúspěšnějším týmem toho turnaje, kterého zúčastnilo přes 160 závodníků z 15 klubů Čech, Moravy a Slovenska (vit).

Foto zde…

-->