PT a NP Goju-Ryu 2020 Bruntál

V sobotu 10. 10. 2020 se ve sportovní hale v Bruntále uskutečnilo 2. kolo Národního poháru a Poháru talentů v karate goju – ryu. Jednalo se o nominační turnaje na MČR, které by mělo proběhnout v listopadu v Brně. Poháru talentů se zúčastnilo 40 závodníků z 8 klubů. Národního poháru se zúčastnilo 61 závodníků z 11 klubů. Mezi nimi bylo i 13 zástupců z Klubu karate – dó Bruntál.

V Poháru talentů v kategorii agility chlapců do 9 let získali bruntálští karatisté hned tři medaile, Petr Juříček 2. místo, Radek Polášek a Jan Reimann 3. místo. V agility mladších žáků 8-9 let Jiří Kuna získal stříbro, David Hojgr bronz a Dominik Ficek skončil šestý. Mezi mladšími žákyněmi zazářila Marie Matušková, která celou kategorii vyhrála, Johana Klimešová získala v této kategorii bronz. V kategorii mladších žáků 10-11 let se Lukáš Meca umístil na druhé příčce a Sebastian Ort na třetí.

V kihon-idu mladších žáků 8-9 let skončil Dominik Ficek pátý. V kategorii mladších žáků 10-11 let byl Lukáš Meca stříbrný a Sebastian Ort bronzový.

V kumite balloon chlapců do 7 let se Radek Polášek umístil na druhém a Jan Reimann a Petr Juříček na třetím místě. Mezi mladšími žáky 8-9 let skončil Dominik Ficek pátý, stejně tak i Johana Klimešová mezi žákyněmi stejné věkové kategorie. V kategorii mladších žáků 10-11 let získal Lukáš Meca stříbro a Sebastian Ort bronz.

V kata beginner mladších žáků 10-11 let se Lukáš Meca umístil na druhé příčce.

V kumite beginner mladších žáků 8-9 let David Hojgr i Dominik Ficek skončili na pátém místě. V kategorii mladších žáků 10-11 let získal Lukáš Meca stříbro a Sebastian Ort bronz.

V Národním poháru v kategorii kata mladších žáků 10-11 let se Vlastimil Ondra i Radovan Zerzavý umístili na třetím místě. Mezi staršími žáky 12-13 let skončili Štěpán Šimončík i Martin Kočka pátí. Kata dorostenek 14-15 let vyhrála Valentýna Macková, Vendula Mecová se umístila na páté příčce.

V kumite mladších žáků 10-11 let +38 kg zvítězil Vlastimil Kočka a Radovan Zerzavý skončil druhý. Mezi staršími žáky 12-13 let +45 kg skončil Martin Kočka druhý a Štěpán Šimončík třetí. V kategorii starších žákyň BRH získala stříbro Nikola Voksová. Valentýna Macková zvítězila mezi dorostenkami 14-15 let BRH. v kategorii juniorů 16-17 let BRH se o vítězství poprali bratři Vodičkovi, jako vítěz z tohoto souboje nakonec odešel mladší Denis. V kumite juniorek BRH zvítězila Adéla Marušková. V mužích do 78 kg zlato vybojoval Filip Dvořák. Mezi ženami BRH se ve finále utkali dvě bruntálské závodnice Nela Brázdilová a Martina Hedvičiková, vítězkou se nakonec stala Nela Brázdilová.

Tyto turnaje se tak pro pořádající, domácí Klub karate – dó Bruntál staly velice úspěšnými.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na úspěšném a rychlém průběhu turnaje – řediteli Davidovi Dvořákovi, hlavnímu rozhodčímu – Vítu Žatkovi, ale i dalším členům klubu, bez kterých by závody nemohly proběhnout. Poděkování též patří partnerům klubu za finanční zajištění soutěže – MŠMT, městu Bruntál, Českému svazu karate goju – ryu a společnosti Teplo Bruntál a.s.