NP v Olomouci a Praze

Dne 26.9.2020 v Olomouci a 4.10.2020 v Praze proběhly první dvě kola Národního poháru v karate. Jednalo se o nominační turnaje na MČR Českého svazu karate, které by mělo proběhnout v prosinci. Obou kol se účastnilo také několik zástupců z Klubu karate – dó Bruntál.

Ve velké konkurenci náš tým v Olomouci získal dvě medaile. Nejdříve se v kategorii kumite žen U21 do 68 kg probojovala do finále Nela Brázdilová, nestačila však na soupeřku z Českých Budějovic a získala tak stříbrnou medaili. V kategorii kumite juniorek -59 kg se Adéla Matušková dostala do semifinále, kde porazila svou soupeřku a umístila se na třetím místě. Valentýna Macková v kategorii kata dorostenek 14-15 let skončila sedmá, stejnou příčku obsadila i v kumite dorostenek +54 kg. V kumite juniorů nad 76 kg měl náš tým dvojnásobné zastoupení, Denis i Alex Vodičkovi se oba umístili na pátém místě. Pátá skončila i Tereza Sikorová v kategorii kumite juniorek +59 kg.

Pražské kolo se pro náš klub stalo již úspěšnějším než předchozí turnaj. Celkem jsme získali 6 medailí. Valentýna Macková se v kata dorostenek 14-15 let umístila na deváté příčce, v kumite dorostenek +54 kg skončila jedenáctá. V kumite juniorek -59 kg se Adéla Matušková po dvou vyhraných zápasech dostala do finále, kde ji ale porazila soupeřka z Liberce, Matušková si tak z Prahy odvezla stříbro. V kategorii kumite juniorů +76 kg se představili Denis a Alex Vodičkovi, nakonec se z medaile radoval mladší z bratrů Denis, který získal stříbrnou medaili, starší Alex skončil pátý. Tereza Sikorová po dvou vyhraných zápasech prohrála v souboji o finále, její soupeřka následně vyhrála a díky tomu dostala Sikorová šanci zabojovat o bronz, zápas vyhrála a mohla se radovat z medaile. V kumite žen U21 -68 kg získala Nela Brázdilová bronzovou medaili. Jako poslední v kategorii jednotlivců zápasil Filip Dvořák v kumite mužů U21 -75 kg, který vybojoval bronz. V kategorii kumite tým juniorky 16-17 let získaly Tereza Sikorová a Adéla Matušková stříbrnou medaili. (NEL)