NP Goju-Ryu v Hodoníně 2013

V Hodoníně proběhlo v sobotu 16. února 1. kolo Národního poháru v karate goju-ryu. Tohoto turnaje se zúčastnilo 12 borců z Klubu karate-dó Bruntál.

V kategorii kihon-ido žáků do 11 let proběhlo první bruntálské finále mezi Adélou Matuškovou a Alexem Vodičkou. Prémiové vítězství na závodech v karate si odvezla Adéla. V disciplíně kata stříbrnou medaili získali Antonín Kučera mezi žáky a Miloš Kopetka mezi muži. Bronz si dovezl z kata juniorů Ondřej Gánovský. Ondřej Tomeček v kata dorostenců jak v bitvě o finále tak následné 3. místo zapomněl postupy cvičení a oba zápasy prohrál.

První zlato v kumite pro Bruntál vybojoval v kategorii žáků do 35 kg Antonín Kučera, který díky větší aktivitě porazil Erika Slatinského z Hodonína. V kumite žákyň bez rozdílu hmotnosti (BRH) získala Tereza Sikorová třetí místo. Ondřej Tomeček v kumite dorostenců skončil na 5. až 6. místě.

DSC_0221

Ve všech kategoriích kumite juniorů a „dospěláků“ mělo bruntálské karate zastoupení ve finále. V nejtěžších mužských kategoriích bylo dokonce finále čistě bruntálskou záležitostí. V kumite juniorek se ve finále utkala Dagmar Štůralová s Vávrovou z Letohradu. V tomto souboji byla úspěšnější Letohradská závodnice. Další stříbro přidal v kumite mužů do 75 kg Šimon Chmelár, který podlehl domácímu Kubinovi 8:0.

Překvapením bylo vítězství Ondřeje Gánovského v kumite juniorů bez rozdílu hmotnosti (BRH), který se turnaje v karate účastnil poprvé. Ve finále porazil zkušeného Zaťka z Brna 3:0.

Kumite žen BRH ovládla Štěpánka Šajnarová. Všechny svoje soupeřky drtila rozdílem třídy a zaslouženě vyhrála. Miloš Kopetka se probojoval do finále kumite mužů nad 75 kg a BRH. V obou případech však narazil na zkušenější oddílového kolegy, kteří mu nedali šanci. V zápase nad 75 kg to byl Lubomír Vaverka a v kumite BRH Jiří Panáček, kteří se dohodli, že si nebudou konkurovat a každý startoval jen v jedné kategorii.

Klub karate – dó Bruntál se stal druhým nejúspěšnějším účastníkem turnaje, úspěšnější byl jen pořádající tým (vit).