2.kolo NP Goju-Ryu v Hustopečích 2013

V sobotu 16. března proběhlo v Hustopečích u Brna 2. kolo Národního poháru v karate goju-ryu. Turnaje se zúčastnilo 13 zástupců z Klubu karate-dó Bruntál.

V kategorii kihon-ido žáků do 11 let si odbyla úspěšnou premiéru Karolina Rolandová, která tuto kategorii vyhrála. Adéla Matušková byla vyřazena v 1. kole.

V kata žákyň startovali zkušenější závodnice a obě začínající karatistky byly vyřazeny v úvodních kolech. Tereza Sikorová skončila na děleném 5. – 6. místě. Stejně jako Terka se umístili i Michaela Mališová v kata dorostenek a Ondřej Gánovský v kata juniorů.

Antonín Kučera překvapil postupem do finále kata žáků. Zde již nestačil na domácího Sůkala a získal stříbro. Filip Dvořák byl v téže kategorii vyřazen v 1. kole.

V kumite žáků do 35 kg se o bronzové medaile opět po roce a na stejném místě utkali Antonín Kučera a Filip Dvořák. Tentokrát byl úspěšnější Filip. V kumite žákyň bez rozdílu hmotnosti (BRH) Tereza Sikorova obsadila 5. místo.

V kumite dorostenek BRH Michaela Mališová vypadla v 1. zápase. Dagmar Štůralová nenavázala na svůj výkon z Hodonína a skončila pátá. Ondřej Gánovský v kumite mužů nad 65 kg prohrál těsně v boji o bronz 0:1 se Salajkou z Hodonína.

Nedařilo se Štěpánce Šajnarové. V kumite žen BRH prohrála obě svoje utkání o medaile. V semifinále prohrála až na rozhodnutí sudích se závodnicí Forstovou z Brna. Překvapivě prohrála také boj o bronz s třineckou Mražíkovou a odvezla si „bramborovou“ medaili.

Čest bruntálských „kumiťáků“ zachraňovali muži. David Dvořák v kumite do 75 kg prohrál až ve finále s Křížem z Rosic 0:4. Kumite nad 75 kg ovládl Jiří Panáček, když si ve finále snadno poradil se Zemanem z Ústí n. L 6:0. Lubomír Štencl obsadil 4. místo.

Finále kumite BRH bylo bruntálskou záležitostí. O vítězství se utkali Lubomír Vaverka a David Dvořák. Úspěšnější byl zkušenější Dvořák a ke stříbru z kumite do 75 kg přidal zlato. Štencl byl vyřazen v 1. kole.(vit)