Mistrovství České republiky v karate

O víkendu 7. a 8. prosince proběhlo v Praze mistrovství České republiky v karate všech stylů. Od letošního ročníku došlo ke změně a na MČR mohlo startovat maximálně 8 sportovců v každé kategorii, kteří byli rozděleni do dvou skupin po čtyřech a dva nejlepší z každé skupiny se utkali mezi sebou o medaile.

Sítem kvalifikačních turnajů a národních pohárů se na MČR probojovalo 5 členů Klubu karate – dó Bruntál: Filip Dvořák, Valentýna Macková, Adéla Matušková, Tereza Sikorová a Denis Vodička.

V sobotu byly na programu boje juniorů a seniorů. V juniorech bruntálský klub v dopoledním programu reprezentovala Tereza Sikorová v kumite juniorek nad 59 kg. V 1. utkání porazila Makovcovou z SK Kamiwaza 2:0, v dalším kole těsně prohrála 1:2 s Vondrů z FC Č. Budějovice, v posledním kole opět těsně 2:3 podlehla Karbanové z TJ Horní Měcholupy a obsadila nepostupovou příčku. Celkově se umístila na 7. místě.

 

Těsné byly i zápasy Adély Matuškové v kumite juniorek do 59 kg. Úvodní utkání s budoucí mistryní Štěpánovou z Liberce skončil 0:0. V dalším zápase prohrála s Krátkou z Letohradu 0:1. Poslední zápas skupiny s Trávníkovou z Prahy skončil 1:1, ale Trávníková díky 1. udělenému bodu vyhrála na tzv. senchu. I Matušková do dalších bojů nepostoupila a skončila na sedmém místě.