Mezinárodní turnaj v karate Silesia Cup 2013

V sobotu 26.10. proběhl v Odrách 14. ročník mezinárodního turnaje v karate Silesia cup. Klání na tomto turnaji se zúčastnilo necelých 300 závodníků, především z Česka a Slovenska. V tomto množství se neztratila ani 13ti členná výprava karatistů z Klubu karate – dó Bruntál.

Speciální kategorií byla kategorie pro začínající karatisty do žlutého pásku. Zde si atmosféru velkých závodů vyzkoušela 6tice začínajících karatistů: Klára Dočková, Nela Brázdilová, Elischka Czechová, Adéla Matušková, Karolína Rolandová a Alex Vodička. Nejúspěšnější z nich byla Nela Brázdilová, která vybojovala stříbro v kumite a bronz v kata. Další stříbro v kumite získali Klára Dočková v mladší kategorii a Alex Vodička mezi hochy. Bronz si v kumite odvezla Adéla Matušková. Karolína Rolandová skončila v kata na 5. místě. Stejné místo obsadila v kumite Elischka Czechová.

V nominační kategorii kata ml. žáků od 6. kyu byl Filip Dvořák i Antonín Kučera vyřazeni v úvodních kolech. V dívčí kategorii obsadila Tereza Sikorová 7. místo.

Filip Dvořák a Tereza Sikorová si neúspěch z kata vynahradili v kumite. Oba si z Oder obsadili třetí místa. Antonín Kučera byl i v kumite vyřazen v 1. kole.

V kumite juniorek do 55 kg zlato získala Dagmar Štůralová a jako jediná z bruntálských účastníků si zajistila stoprocentní účast na mládežnickém MČR, které proběhne začátkem prosince v Havířově.

Vrcholem bojů Silesia cupu byli utkání mužů a žen. Tradiční medailistkou zde bývala Štěpánka Šajnarová. Ta však ze zdravotních důvodů musela svoji závodní kariéru ukončit. V kumite mužů se představili zkušení harcovníci a medailisté z MS David Dvořák a Lubomír Vaverka.

David Dvořák v semifinále proti polskému Mrowiecovi již prohrával 3:0, v posledních sekundách se mu povedl hod s úderem, kterým srovnal stav. Podle mínění sudích byl Dvořák aktivnější a byl vyhlášen vítězem duelu. Ve finále proti havířovskému Hirnerovi byla situace opačná. Dvořák již vedl 2:0, Hirner v závěru srovnal, ale rozhodčí v poměru 2:3 přiznali zlato havířovskému karatistovi.

Lubomír Vaverka neměl v kumite mužů nad 84 kg konkurenci a získal zlato. V kumite mužů bez rozdílu hmotností se v semifinále i on setkal s Hirnerem. V závěru zápasu Hirnera nešťastně zranil a byl ze zápasu vyloučen. Z Oder si i přes to odvezl alespoň 3. místo v této kategorii. (vit)