MČR Goju-Ryu 2022

V sobotu 5. listopadu proběhlo v Brně mistrovství České republiky v karate goju–ryu. Na tuto soutěž se celkem nominovalo 24 závodníků z Klubu karate–dó Bruntál. Samotných závodů se zúčastnilo 21 členů bruntálského klubu.

Dopolední blok byl věnován MČR začátečníků, kde Bruntál reprezentovalo 13 dětí, které provozují karate max. 3 roky a nemají více jak žlutý pásek. Nejúspěšnější z nich se stala Marie Matušková, která získala titul MČR v kumite beginner mezi dívkami 10 až 11 let a v kata beginner skončila na třetím místě. Tři medaile ze třech disciplín si z Brna odvezla Viktorie Baselová, 1x stříbro a 2x bronz. Druhé místo v agility a třetí místo v kumite baloon vybojoval Lukáš Valíček. Stejné dvě medaile si z Brna odvezl Radek Polášek v agility a kihon ido. Dvě bronzové medaile získala za kihon ido a kumite baloon Zuzana Medeová. Třetí místo vybojoval v kihon ido Petr Juříček. Ostatní začínající bruntálští karatisté se na stupně vítězů neprobojovali.

Odpolední blok byl věnován „klasickému“ MČR. V kata měl Bruntál jedno zastoupení, Nikolu Voksovou mezi dorostenkami. Byla vyřazena v 1. kole. Chuť si spravila v kumite, kde se probojovala do finále. Zde podlehla Mazur z Gryfu 1:3 a obsadila stříbrnou příčku. V kumite starších žáků se představili Radovan Zerzavý a Vlastimil Ondra. Oba prohráli o postup do finále, v boji o třetí místo však nezaváhali a z Brna si odvezli bronzové medaile. Štěpán Šimončík v kumite dorostenců naopak, boj o třetí místo nezvládl a v konečném pořadí obsadil 5. místo.

Vrcholem šampionátu byly zápasy kumite mužů a žen, kde bruntálští karatisté excelovali. Všechny tři finále měli bruntálskou účast a dvě z toho měli čistě bruntálskou účast. V kumite žen se po semifinálových vítězství na sestrami Šabovými probojovali do finále Adéla Matušková a Tereza Sikorová. Úspěšnější byla Adéla, která porazila Terezu 2:1 a získala, stejně jako sestra, titul MČR. V kumite mužů do 75 kg se ve finále utkali Filip Dvořák a Alex Vodička. Z těsného vítězství 1:0 a titulu mistra ČR se radoval Filip Dvořák. V kumite mužů nad 78 kg měl Bruntál trojnásobné zastoupení. Všichni tři se dostali do semifinále. Za branami finále zůstali bratři Vodičkovi a z Brna si odvezli bronzové medaile. Lubomír Vaverka se ve finále střetl s Hilčerem z Kyjova. Při vyrovnaném stavu došlo k nechtěnému kontaktu Vaverky, které způsobilo Hilčarovi krvavé zranění, za nějž byl Vaverka potrestán vyloučením ze zápasu a obsadil 2. místo.

Celkem karatisté z Klubu karate–dó Bruntál získali 3 zlaté, 7 stříbrných a 12 bronzových medailí (vit).