Bruntálští karatisté mají sedm medailí z MČR.

V Prostějove proběhlo v sobotu 3. prosince mistrovství České republiky v olympijském karate. Účast mezi osmičkou nejlepších v každé kategorii si vybojovalo na předchozích kvalifikačních turnajích 6 členů Klubu karate – dó Bruntál, samotného mistrovství se zúčastnilo pět.

Závodníci jednotlivých kategorií byli rozděleni do dvou čtyřčlenných skupin, kde se utkali každý s každým a následně dva nejlepší ze skupiny postoupili do semifinále, kde se již vyřazovacím systémem utkali s dvěma nejlepšími z druhé skupiny. Vítězové se utkali o titul, poražení získali 3. místo. První do tohoto systému vkročil Alex Vodička v kumite mužů do 21 let (U21) nad 75 kg. Ve skupině obsadil nepostupové 3. místo a z bojů o medaile byl vyřazen. Chuť si spravil v kumite mužů do 84 kg, kde po tvou výhrách a jedné prohře obsadil 2. místo a postoupil do semifinále. Zde podlehl pozdějšímu mistru ČR Krychovi z Fight Clubu Č: Budějovice 0:8 a získal bronzovou medaili. Adéla Matušková v kumite žen U21 do 61 kg postoupila do semifinále z 2. místa. Zde utkala s Květoňovou z TJ Karate Č: Budějovice, zápas skončil 0:0, ale všech 5 rozhodčích vyhodnotilo jako aktivnější soupeřku a Matušková tak obsadila 3. místo. A. Matušková nezrývala zklamání z bronzové medaile. Reparát měla v kumite žen do 61 kg. Svoji skupinu vyhrála a v utkáni o finále si snadno poradila s A. Šabovou 8:0. V utkání o titul se střetla se Štěpánovou z Liberce. Na svoji soupeřku však nestačila, prohrála s ní 0:2 a vybojovala stříbrnou medaili. Tereza Sikorová taktéž bojovala ve dvou kategoriích: kumite ženy U21 nad 61 kg a ženy nad 68 kg. I když byly zápasy ve skupinách velmi vyrovnané, povedlo se jí, především díky velké bojovnosti, v obou kategoriích vyhrát svoji skupinu. Vyhrála i obě semifinále. V U21 nad Doffkovou z Havířova 2:1, v ženách porazila Litviňenkovou z TJ Karate Č: Budějovice 5:0 a měla možnost bojovat 2x o titul MČR. V 1. finále podlehla Šáchové z TJ Karate Č: Budějovice 0:5. Do druhého finále nenastoupila z důvodu zranění ze závěru semifinále. I tak jsou dvě stříbrné medaile velkým úspěchem této mladé karatistky. Filip Dvořák v kumite mužů U 21 do 75 kg svoji skupinu vyhrál. V boji o finále porazil 10:0 Ondráčka z Krupky. V zápase o mistra ČR se utkal s Drábkem z TJ Karate Č: Budějovice. Dvořák se ujal vedení a tím získal i výhodu 1. bodu. Drábkovi se povedlo srovnat, před koncem zápasu udělal Dvořák taktickou chybu, za kterou přišel o výhodu 1. bodu a zápas skončil nerozhodně. O titulu mistra ČR tak rozhodovali sudí svými hlasy a ti se jednoznačně v poměru 4:1 přiklonili k soupeři bruntálského karatisty. I v kumite mužů do 75 kg Filip Dvořák svoji skupinu vyhrál. V semifinále porazil 4:1 Duška z Ústí n. Orlicí. O titul se utkal s Ha z Fight Clubu Č: Budějovice. A byl to jeden z nejhezčích zápasů, kde se střídala jedná zdařilá akce za druhou. Za „delší provaz“ sice tahal Dvořák, ale Ha mohutně dotahoval. Zápas nakonec skončil ziskem titulu pro bruntálského borce, který zvítězil v poměru 8:5 a oplatil tak Ha finálovou prohru z minulého roku. Jediným bruntálským zástupcem, který odjel z mistrovství bez medaile byla Nela Brázdilová. V kumite žen U21 nad 61 kg obsadila 5. místo, v kumite žen do 68 kg skončila na sedmém místě. Klub karate – dó Bruntál se s 1 zlatou, 4 stříbrnými a dvěma bronzovými medailemi stal čtvrtým nejúspěšnějším klubem z více jak 40 celků, kteří se zúčastnili tohoto mistrovství (vit). Tato akce je finančně podpořena městem Bruntál, Severomoravským krajem a Národní sportovní agenturou (vit).