Nejúspěšnější mistrovství bruntálských karatistů

Tradičně v Brně proběhlo o víkendu 13. května MČR v karate goju-ryu. Na toto mistrovství se nominovalo 15 závodníků z Klubu karate-dó Bruntál. Z důvodu zranění z předchozího turnaje se jej nemohla zúčastnit Adéla Matušková. V roli hlavního rozhodčího působil Vít Žatka.

1. zlatou medaili překvapivě vybojoval hned v úvodní disciplíně nejmenší člen výpravy i kategorie – šestiletý Alex Dvořák. V dovednostní soutěži určené pro začínající karatisty Agility dětí do 8 let měl nejrychlejší čas ze všech dětí a z Brna si kromě medaile odvezl i velký pohár a diplom. Michal Brázdil v téže disciplíně obsadil 8. místo.

V další disciplíně pro začínající karatisty kihon – ido Anna Sikorová skončila na 5. místě.

Kata není poslední dobou nejsilnější disciplínou bruntálských karatistů. Navázat na úspěchy Michala Hrubého nebo Radka Zubova se po dlouhé době povedlo Valentýně Mackové v mladších žákyních. Až do finále porážela všechny soupeřky 5:0 nebo 4:1. Ve finále 3 z 5 rozhodčích ocenili její kata Seiyunchin lepší než kata Saifa Hemberové z J. Hradce a do bruntálské sbírky po dlouhé době přibyl titul z kata. Tereza Síkorová obsadila v kata dorostenek 5. místo.

Na své medailové vystoupení navázala Valentýna Macková i v kumite mladších žákyň bez rozdílu hmotnosti (BRH). Její vítězství nebyla tak vysoká, ale přesto se probojovala do finále. Tady se střetla s V. Osuchovou z Č. Budějovic. Utkání bylo vyrovnané, ani jedné ze závodnic se nedařilo bodovat. Vítězný úder zasadila pár sekund před koncem, k radosti bruntálských příznivců, Valentýna, zvítězila 1:0 a převzala druhý titul mistra ČR, tentokrát v kumite. Marie Kučerová v semifinále této kategorie nestačila na V. Osuchovou, prohrála 2:0 a obsadila 3. místo.

Největší zastoupení mělo bruntálské karate v kumite starších žáků nad 45 kg. Představili se zde úspěšně Aviram „Lukáš“ Snokrot a bratři Vodičkové – Alex a Denis. Jelikož se všichni tři probojovali do semifinále, měl Bruntál jistotu další finálové účasti. Především postup méně zkušeného Avirama byl překvapením. V semifinále však nestačil na zkušenějšího kolegu Alexe a prohrál 0:2. V druhé polovině pavouka Denis svůj boj o finále prohrál s Výletem z Kyjova 0:1. Oba poražení semifinalisté si v opravných bojích zajistili bronzové medaile. Aviram porazil Škrábala z Kroměříže 1:0. Denisovo utkání s Moralesem, taktéž z Kroměříže, skončilo 0:0, ale všech pět rozhodčích přiřklo vítězství Denisovi. Možnost pomstít porážku bratra měl ve finále Alex. A plně se mu to povedlo, po celé utkání měl převahu, zdolal Výleta 2:0 a získal v této kategorii první místo.

Kumite dorostenek BRH bylo jedinou kategorií kumite, kde bruntálští karatisté nedosáhli na medaile. Nela Brázdilová v úvodním kole prohrála s N. Osuchovou z Č. Budějovic 5:0 a ani v repasáži se jí nepovedlo porazit Škrnocovou z Hustopečí. Obdobně dopadla i Tereza Sikorová. V semifinále prohrála s Fichnovou z Příbrami 0:1 a v boji o bronz podlehla Šábové z Brna 0:3.

Antonín Kučera v semifinále kumite dorostenců do 57 kg se v semifinále utkal s Mazmanovem z Rosic. Po úderu gjaku cuki a kopu mawaši geri čudan již vedl 3:0, soupeř snížil na 1:3. Tonda si ale neuhlídal kop na hlavu uramawaši geri a skóre se otočilo ve prospěch Mazmanova. V závěru A. Kučera nedokázal vystupňovat tlak a musel se smířit s porážkou a třetí příčkou.

To Filip Dvořák v kumite dorostenců nad 57 kg si semifinále pohlídal, nepřipustil podobný obrat jako Antonín a porazil Duschka z Třince 3:0. Ve finále proti Hrádkovi měl Filip převahu, ale díky nepovoleným kontaktům byl jen jedním dotekem od diskvalifikace. Tuto kritickou situaci zvládl, zvítězil nad Hrádkem z J. Hradce 2:0 i on mohl slavit titul mistra ČR.

 

Foto zde…

 

-->