Dva tituly mistrů Evropy pro bruntálské karatisty

Od 14. do 17. září proběhlo v Belgickém Soumagne 20. mistrovství Evropy v karate goju – ryu. Na této akci reprezentovalo Klub karate – dó Bruntál 10 členů. 7 závodníků a David Dvořák v roli hlavního reprezentačního trenéra, kterému asistoval i závodící Lubomír Vaverka. Vít Žatka byl součásti sboru rozhodčích a měl na starosti jedno ze zápasišť jako manažér tatami.

Den D pro všechny bruntálské závodníky byl pátek 15. září, kdy probíhali boje v kategoriích dospělých. První do turnaje nastoupil Lubomír Vaverka v kumite veteránů nad 35 let. Ve čtvrtfinále si poradil s Figueirasem z Portugalska 5:0. V následném zápase nestačil na Maisenbachera a prohrál 5:10. V boji o třetí místo se utkal s Portugalcem Conde, kterého porazil před časovým limitem 9:0 a získal pro české barvy 1. medaili v kumite.

V kumite mužů do 75 kg Filip Dvořák porazil ve čtvrtfinále Fiedlera z Německa 8:0, v semifinále si poradil s Rakušanem Kalcherem 7:1. Ve finále nastoupil proti Santaioneanu z Rumunska. Rumunskému reprezentantovi se hned v úvodu povedlo zabodovat a získat výhodu 1. bodu. F. Dvořákovi se i přes veškerou snahu nepovedlo vývoj zvrátit. Naopak, před koncem zápasu se soupeři povedl kop na záda za dva body a Filip Dvořák si z Belgie odvezl stříbrnou medaili.

Excelentní výkon předvedla v kumite žen do 61 kg Adéla Matušková. V osmifinále vyřadila Italku Epifani před časovým limitem 8:0, v dalším utkání porazila Tedorescu z Rumunska 9:4, v semifinále s další italskou závodnici ukončila souboj opět dříve jednoznačným výhrou 9:1. V zápase o titul se utkala s Pankratovou z Německa. Pro diváky to byl velmi atraktivní duel, kdy se obě závodnice střídali ve vedení. Výhodu 1. bodu získala Němka a skóre postupně navýšila na 3:1. A. Matuškové se povedlo otočit kopem na hlavu na 4:3, německá soupeřka poté opět získala vedení na svoji stranu na 6:4. Adéla se však nevzdávala a díky dalším tříbodovým kopům na hlavu se ujala vedení 10:6. Toto vedení ještě v závěru zvýraznila jednobodovým úderem na hlavu, zvítězila 11:6 a získala titul mistryně Evropy.

V hmotnostní kategorii do 84 kg v kumite muži do 21 let se představili bratři Vodičkovi. Oba se probojovali do semifinále. Denis v něm porazil Tripona z Rumunska 8:2. Alex s Rakušanem Arbeitrem 3:5 prohrál. Chuť si Alex spravil v bitvě o třetí místo, kde si jednoznačně porazil Rumuna Musata 7:1. Denis se ve finále střetl s přemožitelem Alexe – Arbeitrem. Denis neponechal nic náhodě a hned z kraje získal za úder na hlavu bod. Po celou dobu zápasu udržoval vedení a postupně jej navyšoval především díky dvojbodovým kopům na záda. S konečným skóre 9:4 získal pro bruntálské karate druhou zlatou medaili na tomto ME.