Tři bronzové medaile z MČR v karate

V sobotu 31. ledna proběhlo v Příbrami MČR v karate mužů a žen všech stylů (ČSKe). Na tento vrcholný podnik domácí sezóny se probojovalo kvarteto karatistů z Klubu karate–dó Bruntál. Ze studijních důvodů se z mistrovství omluvila Štěpánka Šajnarová.

V nejtěžší váhové kategorii kumite mužů nad 84 kg Bruntál reprezentoval Lubomír Vaverka. Vaverka se probojoval do semifinále. Tam však nestačil na Hermana z Č. Budějovic a prohrál 4:6. V zápase o třetí místo nastoupil proti Tesařovi z Pardubic. Bruntálský závodník si záhy vytvořil vedení 2:0. V poslední sekundě se však soupeřovi povedlo zabodovat kopem mawaši geri na hlavu, za který obdržel tři body a Vaverkovi zbyla nepopulární bramborová medaile.

Nejstarším účastníkem bruntálské výpravy byl velezkušený David Dvořák. A jeho zkušenosti ho dovedli taktéž až do semifinále v kumite mužů do 75 kg. Zde se utkal s jedním z nejlepších zápasníků současné doby – V. Kočím z Č: Budějovic. Jelikož se tito dva bojovníci dobře znají, vedl se velmi taktický boj a ani jeden nebyl schopen získat převahu. 10 sekund před koncem se Dvořák pokusil o hod, ten mu nevyšel, Kočímu se povedlo kontrovat úderem na hlavu a vyhrál těsně 1:0. V utkání o bronz narazil Dvořák na Faita z Prahy. Bruntálský borec měl po celou dobu převahu, ale až těsně před koncem čtyřminutového limitu mu byl rozhodčími uznán kop na záda za dva body a Dvořák a získal třetí místo.

Jiří Panáček se na MČR nominoval do dvou kategorií: kumite mužů do 84 kg a kumite mužů bez rozdílů hmotností (BRH). I on se bez problému v obou kategoriích dostal do bojů o finále. Obě bitvy skončili shodně nerozhodným výsledkem a o postupujícím do finále rozhodovali svými hlasy sudí. V kumite do 84 kg se tři z pěti rozhodčích přiklonili ke Kubičkovi z Fight Clubu Č. Budějovice. V kumite BRH to byli 4 rozhodčí ve prospěch Kočího z Karate Č. Budějovice. V bojích o „bednu“ Panáček nenechal nikoho na pochybách, že patří k nejlepším zápasníkům v Česku. V kumite do 84 kg si s přehledem poradil 6:0 s Brožem z H. Králové, v kumite BRH pražského Švarce deklasoval 7:0 a z MČR si odvezl dvě bronzové medaile. (vit)

-->