Nové výsledky ze závodů

V neděli 9.11. proběhl v Havířově krajský přebor v karate. Jde o nominační turnaj, ze kterého vítěz postupuje na mistrovství České republiky. Tohoto turnaje se zúčastnilo 7 karatistů z Klubu karate–dó Bruntál. Svoji kategorii překvapivě vyhrál a získal tím i postup na MČR Ondřej Tomeček v kata dorostenců, když ve finále porazil Římana z Fulneku. V kumite starších žáků do 45 kg se přeborníkem kraje stal Filip Dvořák, jenž porazil ve finále Malčíka z Havířova 3:0. Jeho otec David si vítězstvím nad Koběrským z Ostravy taktéž zajistil účast na MČR v kumite mužů do 75 kg. Od Jiřího Panáčka a Štěpánky Šajnarové se jiný výsledek než postup neočekával.

Oba své předpoklady splnili a zvítězili jak ve svých hmotnostních kategoriích (kumite muži do 75 kg resp. ženy do 68 kg) tak v kategorii bez rozdílu hmotnosti. Dalším favoritem na krajského přeborníka byl Lubomír Vaverka. V kumite mužů nad 84 kg v semifinále již vedl nad oderským Felixem 5:0. V závěru však soupeře fauloval, byl diskvalifikován a obsadil 3. místo. V kumite OPEN měl nastoupit do finále proti Panáčkovi, ale z důvodu obnovení zranění v semifinále, zápas vzdal a skončil druhý. Další stříbro na KP získal v kumite dorostenců do 63 kg Ondřej Tomeček. Bronz si odvezl v kumite st. žáků do 39 kg Antonín Kučera.

Součástí krajského přeboru byla i tzv. „Liga talentů“, která je určena pro začínající závodníky. Zde mělo bruntálské karate trojnásobné dívčí zastoupení. K kata žaček byly Marie Kučerová a Valentína Macková vyřazeny v 2. kole. Adéla Matušková obsadila 7. místo. V kumite žaček do 35 kg byla Marie Kučerová vyřazena v 1. kole. Adéla Matušková se probojovala do finále, kde podlehla havířovské Kovčokové 0:3.

V sobotu 15.11. se v Ostravě konala mezinárodní soutěž za účasti více než 300 závodníků ze sedmi zemí (Česko, Slovensko, Norsko, Slovinko, Rusko, Arménie, Polsko). Klubu karate – dó Bruntál zde zastupovalo 5 mladých karatistů. Zde již byla konkurence oproti krajskému přeboru mnohem těžší. Bronzovou medaili si odvezla v kumite ml. žákyň nad 35 kg Tereza Sikorová, druhý bronz pro Bruntál získala Marie Kučerová v kata ml. žaček do 7. kyu. V této kategorii skončila Valentína Macková na 5. místě. Adéla Matušková se umístila na 5. místě v kumite ml. žaček do 35 kg. Antonín Kučera byl vyřazen v 1. kole kumite st. žáků do 39 kg.(vit)