Národní pohár v karate

V sobotu 4. března proběhlo v Hustopečích u Brna 1. kolo Národního poháru v karate goju-ryu. Tohoto klání se zúčastnilo 10 závodníků z Klubu karate–dó Bruntál.

První medaili, a to bronzovou vybojovala v kihon-ido dětí do 11 let Anna Síkorová. Bez problému si se všemi soupeřkami poradila v kata mladších žákyň Valentýna Macková a získala zlatou medaili. Tereza Sikorová v kata dorostenek skončila 7. Téhož výsledku dosáhla v kumite dorostenek bez rozdílu hmotnosti (BRH). Další dvě bruntálské závodnice v této kategorii medaile již získaly. Nela Brázdilová skončila 3. a Adéla Matušková získala stříbro. Nad jejich síly byla D. Šábová z Brna. Nela s ní prohrála v 1. kole 7:0, ale v opravných bojích již nezaváhala a všechny soupeřky porazila. Adéla se Šábovou ve finále remizovala 3:3, ale brněnská závodnice díky získanému prvnímu „zlatému“ bodu v utkání zvítězila.

Bez medaile v individuální kategorii skončil i Aviram Snokort v kumite starších žáků nad 45 kg. I on byl klasifikován na 7. místě. Jeho straší a zkušenější „kolegové“ získali v kumite dorostenců zlaté medaile. Filip Dvořák v kumite dorostenců nad 57 kg a Antonín Kučera mezi dorostenci do 57 kg.

Finále kumite mladších žaček bylo bruntálskou záležitostí. Probojovaly se do něj Valentýna Macková a Marie Kučerová. Úspěšnější nakonec byla Valentýna a odvezla si z Hustopečí další pohár pro vítěze.

Úspěšně se po operaci vrátil na tatami nejzkušenější závodník současného bruntálského týmu – Lubomír Vaverka. Svým soupeřům nedal šanci a zvítězil jak v kumite mužů nad 75 kg tak v kumite BRH.

Premiérově na tomto poháru proběhly i soutěže v týmech. Bruntálští karatisté postavili dva týmy – kumite juniorů (Dvořák, Kučera, Snokort) a kumite juniorek (Brázdilová, Matušková, Sikorová). Obě družstva skončila stříbrná. Junioři ve finále podcenili tým Rosic a prohráli 1:2, stejným skórem podlehly i juniorky družstvu SCM Brno.

S celkovým počtem 6 zlatých, 4 stříbrných a 2 bronzových medailí se Klub karate–dó Bruntál stal nejúspěšnějším účastníkem poháru. (vit)