Národní pohár v karate

V Hodoníně proběhlo v sobotu 10. října 3. kolo Národního poháru mládeže v karate všech stylů (ČSKe). V disciplíně kumite se tohoto nominačního turnaje na MČR zúčastnilo kvarteto z Klubu karate-dó Bruntál.

Jako první se do bojů dostal Antonín Kučera v kumite starších žáků do 39 kg. V 1. kole narazil na Drábka z Ústí n. Labem. Tonda ještě nebyl na zápas plně soustředěn, což se projevilo jeho pozdními reakcemi na útoky Drábka a prohrál 0:6. Díky postupu Drábka do finále, mohl Tonda bojovat o bronzovou medaili. Zde už to byly zápasy podle představ trenérů a Tonda si vybojoval bronz, když v posledním utkání s přehledem porazil Schánilce z Písku 6:0.

Filip Dvořák v kumite starších žáků do 42 kg měl taktéž slabší 1. kolo, ale dokázal zvítězit nad českobudějovickým Rothauberem 3:0. V dalších zápasech se jeho výkon zlepšoval a probojoval se do semifinále. Zde se střetl s Nguyenem z Havířova, kterému se podařilo získat bod v poslední sekundě zápasu a Filip zůstal před branami finále. V zápase o třetí místo s dalším Havířovským borcem, Havláskem, byl stav dlouho nerozhodný. Několik sekund před koncem se Filipovi povedlo získat bod za techniku čudan gjaku-cuki a odvezl si z Hodonína třetí místo.

I Adéla Matušková trpěla neduhem bruntálských závodníků úvodních zápasů – slabším nasazením a bojovností. Toho v kumite starších žákyň do 42 kg využila Průchová z KK Č. Budějovice a porazila bruntálskou závodnici 3:0. Adéla se taktéž, díky postupu Průchové do finále, účastnila bojů o bronzovou medaili a i ona ji především velké bojovnosti a nasazení získala, když porazila Štěpánovou z Liberce 1:0.

Tereza Sikorová v kumite starších žaček nad 50 kg v úvodním zápase nastoupila proti Vondrů z Fight klubu Č. Budějovice. I přes velké nasazení a bojovnost v závěru zápasu se proti, o hlavu vyšší zápasnici, nemohla prosadit, prohrála 0:4 a byla vyřazena z dalších bojů. (vit)

 

Foto zde…

 

-->