MČR v karate

V sobotu 3. a neděli a 4. prosince proběhlo v Praze MČR v karate všech stylů (CSKe). Na tuto vrcholnou soutěž se z karatistů Klubu karate – dó Bruntál nominovalo 11 závodníků. Samotného mistrovství se jich zúčastnilo 8.

Sobota byla vyhrazena pro kategorie dospělých a juniorů. Zde měl Bruntál jediného zástupce – Šimona Chmelára v kumite mužů do 84 kg. V 1. kole si jednoznačně poradil s Szewieczekem z K. Varů 7:0, v druhém však podlehl V. Kočímu z Č. Budějovic a byl vyřazen. Další nominovaný – Lubomír Vaverka se z důvodu rekonvalescence po operaci kolene turnaje nezúčastnil.

Neděle byla ve znamení bojů mládeže. První do zápasu kumite zasáhl Antonín Kučera mezi dorostenci do 52 kg. V úvodním utkání bez problému zvítězil nad Šolcem z Prahy 5:0., v dalším zápase však překvapivě prohrál s Netolickým z Hlinska 0:2 a na mistrovství skončil. Stejně jako Tonda, byla vyřazena v 2. kole i jeho sestra Marie v kumite ml. žákyň do 35 kg.

V kumite dorostenců do 57 kg se Filip Dvořák probojoval do semifinále po vítězstvích nad Zrůstkem (Rosice) 5:2 a Vrbou (Praha) 2:0. Zde se utkal s Navrátilem z Havířova. Po tuhém boji byl nakonec úspěšnější havířovský karatista, který zvítězil 3:1. V zápase o bronz Filip nastoupil proti Štěpánovi z Liberce. Dlouho byl zápas nerozhodný, v závěru udělal Filip drobnou chybu, kterou soupeř využil k získání bodu a tím i bronzové medaile.

Adéla Matušková v nabité kategorii st. žákyň do 50 kg předváděla velmi kvalitní výkony. V 1. kole si suverénně před časovým limitem poradila s Celerovou z Letohradu 8:0. V následujícím kole porazila 1:0 Chobotovou z Ústí n. L. Ve čtvrtfinále, i přes tlak soupeřky z Č: Budějovic, především díky kontra úderům, zvítězila 5:0. V semifinále proti Štěpánové z Liberce se Adéla ujala vedení a byla na cestě do finále, v závěru se však Liberecké závodnici povedlo otočit skóre díky kontra kopu mawaši geri na hlavu a na Adélu zbyl „jen“ zápas o třetí místo. V něm ze začátku bruntálské závodnici chyběla motivace, ale dokázala se opět vyhecovat, porazila Pešanovou z Chodova 2:1 a z Prahy si odvezla bronzovou medaili.

Tereza Sikorová, Valentýna Macková a Nela Brázdilová byly vyřazeny v 1. kolech kumite svých kategorií.(vit)

 

Foto zde…

 

-->