MČR v karate

V sobotu 5. a neděli a 6. prosince proběhlo v Ostravě MČR v karate všech stylů (ČSKe). Na tuto vrcholnou soutěž se z karatistů Klubu karate–dó Bruntál nominovalo 7 závodníků.

Sobota byla vyhrazena pro kategorie dospělých, juniorů a dorostenců. Zde měl Bruntál dva zástupce v kumite mužů. Šimon Chmelár zápasil v kategorii do 75 kg. Nestačil jen na V. Kočího z Č. Budějovic a prohrál s ním 1:3. V boji o třetí místo porazil Šálu z Domažlic 2:1 a odvezl si z Ostravy bronz. Z důvodu zranění kolene se Chmelár nezúčastnil bojů v kategorii bez rozdílu hmotností, kde byl taktéž nominován.

Lubomír Vaverka se vrátil jen den předem z Nového Zélandu z mistrovství světa. Do semifinále se probojoval bez problému. Zde se však na výkonu projevil dlouhý a náročný přesun skoro přes celou zeměkouli. Proti Hirnerovi z Havířova nebyl dostatečně rychlý a prohrál 0:1. V zápase o třetí místo vydoloval zbytky sil a před koncem časového limitu porazil Tesaře z Pardubic 8:0.

Neděle byla ve znamení bojů žáků. Jedinou nominaci v disciplíně kata měla Tereza Sikorová a to ve starších žákyních. V 1. kole nestačila na pozdější vítězku, hodonínskou Štěrbákovou. Po utkáních v opravných bojích nakonec obsadila 9. místo z 20ti účastnic.

V kumite do akce první nastoupila Adéla Matušková v hm. kategorii žákyň do 42 kg. V 1. kole si poradila se Srchovou z Č. Budějovic 2:0. I v dalším zápase, s Krátkou z KCK, Letohrad byla aktivnější a podařilo se jí zvítězit 1:0. V semifinále se utkala s další budějovickou reprezentantkou – Průchovou. Zde byla Adéla zbytečně pasivní a podlehla 0:2. V bitvě o bronzovou medaili už zase byla suverénní, zvítězila nad Vokatou z Písku 3:0 a získala pro bruntálské karate další třetí místo.

V kumite žáků do 52 kg Filip Dvořák v 1. kole bez problému zvítězil 3:0 nad Petrem z Kopřivnice. V dalším kole však nestačil na Tinavského z Č: Budějovic a prohrál 2:0. V opravných zápasech v 1. utkání nastoupil proti Beckovskému z Havířova. Zápas skončil nerozhodně, ale všech pět rozhodčích vyhodnotilo Filipa jako lepšího a poslali jej do zápasu o „bednu“. V tomto utkání pozdě reagoval na nástupy Pečenky z M. Boleslavy, prohrál 1:2 a obsadil 5. místo.

V kumite žákyň nad 50 kg Tereza Sikorová v úvodním kole podlehla Vavruškové z Pardubic 3:0. Po další prohře se Šáchovou z Č. Budějovic skončila na 7. místě.

Naděje na dobré umístění měl i Antonín Kučera v kumite žáků do 39 kg. Svůj první zápas však nezvládl, prohrál s Brejchou z Neratovic 0:2 a z dalších bojů byl vyřazen. Stejně dopadla i Nela Brázdilová v kumite žaček do 50 kg. Prohrála hned v počátku s Humlovou z K. Varů 0:1 a do dalších mistrovských bitev nepoustoupila. (vit)

 

Foto zde…

 

-->