Grand Prix Ostrava v karate

V sobotu 5.11. proběhl turnaj Grand Prix Ostrava v karate. V nově postavené atletické hale se na šesti tatami představilo přes 350 závodníků z devíti států. Výsledkově se neztratila ani pětice karatistů z Klubu karate–dó Bruntál. V disciplíně kata nejhodnotnějšího výsledku dosáhla Valentýna Macková mezi mladšími žákyněmi do 12 let, když mezi 29 startujícími obsadila hezké 7. místo. Tereza Sikorová a Marie Kučerová byly vyřazeny v této disciplíně v 1. kolech svých kategorií.

Z kumite si všichni bruntálští účastníci odvezli medaile. Nejcennější, zlatou, vybojovala Adéla Matušková, která v semifinále remizovala s izraelskou závodnicí Noga 2:2, ale díky větší aktivitě postoupila do finále. Zde si snadno poradila s Trtíkovou z Kyjova 8:0. Ke kvalitnímu výkonu v kata přidala stříbro v kumite mladších žákyň nad 35 kg Valentýna Macková. Jedinou svoji prohru zaznamenala až ve finále, kde podlehla slovenské Papištové 6:2. Tereza Sikorová, Marie Kučerová a Filip Dvořák obsadili ve svých kategoriích kumite 3. místa. (vít)