Grand Prix Ostrava

V sobotu 31.10. a v neděli 1.11. proběhl v Ostravě – Polance mezinárodní turnaj v karate. Kromě „tradičních“ mezinárodních účastníků (Slovensko, Polsko) se jej zúčastnili i kluby z Norska, Litvy, Ruska a Gruzie.

V poslední říjnové sobotě se na tatami představili dorostenci, junioři a senioři. Klub karate – dó Bruntál zde zastupoval trojlístek zkušených zápasníků – David Dvořák, Lubomír Vaverka a Šimon Chmelár. Pro Dvořáka a Vaverku šlo o přípravný turnaj na mistrovství světa, které proběhne od 26. do 29. listopadu na Novém Zélandu.

Všichni tři si vedli úspěšně. Dvořák vyhrál kumite masters, když ve finále porazil Slováka Marťáka 3:0. Vítězství v kumite mužů nad 84kg si vybojoval i Lubomír Vaverka, který v boji o zlato zvítězil 4:1 nad Babosem z Polska. V kumite bez rozdílu hmotnosti (BRH) se Vaverka v bitvě o semifinále utkal s Norem. Hned při první akci došlo k tvrdému střetu norské hlavy s Vaverkovou pěstí. Vaverka byl vyloučen a z dalších bojů vyřazen. Šimon Chmelár se v kumite mužů do 75 kg probojoval do finále. Zde vedl již 1:0 nad borcem z Havířova, své vedení však neudržel a prohrál 1:2. Obdobná situace proběhla i kumite mužů BRH – i zde se Chmelár dostal do závěrečné bitvy, jejíž vítěz měl obdržet šek na 100 €. I zde těsně prohrál 1:2 nad dalším havířovským závodníkem.

Neděle byla vyhrazena pro boje žáků. Zde mělo bruntálské karate 7mi násobné zastoupení. Pro některé závodníky to byla poslední možnost nominace na prosincové MČR.

V kata žaček do 7. kyu si z Ostravy medaile odvezly Marie Kučerová a Valentýna Macková. Obě nestačili jen na Kišovou z Trenčína. Macková s ní prohrála v semifinále a po vítězství nad ostravskou závodnicí skončila třetí. Kučerová ze Slovenkou prohrála až ve finále 0:5. Tereza Sikorová v kata starších žákyň obsadila 5. místo, když v bitvě o bronz těsně podlehla Polce Kliš 2:3.

V kumite starších žaček do 45 kg v zápase o finále prohrála Adéla Matušková se Snobkovou ze Slovenska 2:4 a obsadila třetí místo. Stejně umístění vyválčily i její „kolegyně“ z vyšších váhových kategorií – Nela Brázdilová v kategorii do 50 kg a Tereza Sikorová nad 50 kg.

Filip Dvořák v kumite st. žáků do 42 kg se probojoval až do semifinále, zde prohrál s Hauserem z Popradu 1:2. I on získal bronzovou medaili po vítězství nad Pokarčíkem z Havířova 1:0. Tutéž barvu kovu získal i v kumite st. žáků BRH, když v závěrečném boji o třetí místo porazil Slováka Jalowiczora 2:1

Jedinou nedělní zlatou medaili vybojoval pro Bruntál v kumite st. žáků do 39 kg Antonín Kučera. Ve finále proti Jalowiczorovi z Popradu se ujal vedení po úspěšném zabodování technikou čudan gjaku – cuki. Slovenský zápasník se snažil stav změnit a na bruntálského borce vyvinul velký tlak. Tonda jej však zvládl, díky přesným kontra úderům navýšil své vedení na 3:0 a po právu vybojoval zlato. V kumite st. žáků BRH tento výkon nezopakoval a skončil v 1. kole po prohře 0:4 s Vašíčkem z Trenčína. (vit)

 

Foto zde…

 

-->