2.kolo Národního poháru v Hodoníně

V Hodoníně o velikonoční sobotě 26.3. proběhlo v Hodoníně 2. kolo nominační soutěže na květnové Mistrovství ČR – Národní pohár v karate goju-ryu. Této soutěže se opět zúčastnilo 13 zástupců Klubu karate–dó Bruntál.

Úvodní dovednostní soutěž pro začínající karatisty, agility, bruntálské děti plně ovládli. Vojtěch Vala zvítězil mezi dětmi do 8mi let, Anna Síkorová totéž umístění vybojovala mezi dětmi do 11ti let a zlatou získal i Aviram Snokort v kategorii do 15ti let.

V další disciplíně pro začínající karatisty, kihon ido, se bruntálským nadějím už tolik nedařilo a ani jeden nepostoupil do bojů o medaile.

V kata dětí si zlato odvezl Štěpán Šebek, bronz získala Karolína Švarcová v kata žen. Filip Dvořák byl klasifikován na 7. místě v kata dorostenců. Ostatní bruntálští závodníci byli vyřazeni v úvodních kolech.

V kumite žákyň bez rozdílu hmotností (BRH) si M. Kučerová vydobyla finálovou účast. Z Jánové z Č. Budějovic měla velký respekt a prohrála 0:2.

V kumite žáků do 35 kg Štěpán Šebek vybojoval bronzovou medaili po vítězství 1:0 nad Piontkem z Hodonína. Ve vyšší váhové kategorii kumite žáků nad 35 kg Denis Vodička ve finále porazil domácího Vašíčka 3:0 a přidal další zlato do bruntálské sbírky.

V kumite dorostenek BRH byla Tereza Sikorová vyřazena ve 2. kole. Nela Brázdilová získala bronz díky větší aktivitě v utkání se Zríniovou ze Senice.

Finále kumite dorostenců nad 45 kg bylo bruntálskou záležitostí. Utkali se zde Alex Vodička a Filip Dvořák. Filip se ujal vedení 2:0 kopem mawaši geri čudan. V závěru však Alexe podcenil, ten pár vteřin před koncem stejnou technikou srovnal skóre a utkání skončilo nerozhodně. Čtyři z pěti sudích vyhodnotilo Alexe jako aktivnějšího a přiřkli mu 1. místo. V kumite dorostenců do 45 kg se představil uzdravený Antonín Kučera a i on si odvezl zlatou medaili, když si ve finále suverénně poradil s Mazmanovem z Rosic 6:0.

Tomáš Petr se v kumite juniorů nad 65 kg umístil na 3. místě a Karolína Švarcová byla druhá mezi ženami BRH.

Celkem získal bruntálský klub 7 zlatých, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile a stal se suverénně nejúspěšnějším týmem poháru (vit).